MYOFASCIÁLNÍ TLAKOVÉ TECHNIKY

 

Trigger Point Performance Therapy Vám přináší revoluční automasáž, a to prostřednictvím myofasciálních tlakových technik, které systematicky obnovují tkáň, elasticitu, plynulost a funkce. Výsledkem je snížení bolesti, předcházení úrazům a zlepšení výkonu.

MTT je technika založená na tlaku na cílové svaly pomocí TP  pomůcek. Pod tlakem projde určitý sval nebo končetina celou škálou pohybů  Jakmile si tohle ujasníme, podaří se nám vymanit končetinu z dosavadní rutiny. Stlačená svalová tkáň ovlivní svalová vřetena a zapůsobí také související myofasciální dysfunkce jako třeba uzlové body, přilepené svaly či další svalové záležitosti. Tento proces rovněž otevírá neurologické cesty umožňující větší svalové propriocepce. Hlubokým nosním dýcháním uvolňujeme svalstvo a okysličujeme krev. MCT také mění svalovou viskozitu, což umožňuje plynulejší pohyb.

ELASTICITA SVALŮ

Elasticita je dána schopností svalů navracet se do původní polohy. K tomu, abychom mohli podávat výkon, nebyli unavení nebo zranění, potřebujeme, aby naše svaly byly elastické. Díky Trigger Point TP Massage Ball, TP Footballer a TP Quadballer zvýšíme výkonnost svého těla tím, že podpoříme elasticitu svalů. Umožníme jim, aby se po napnutí vrátily do původní polohy. Toho dosáhneme zvýšeným průtokem krve, vyšším příjmem kyslíku a zmenšením zjizvení tkáně a slepených svalů.

Nedostatečně elastický sval je jako provaz. Už není schopen se natáhnout a stáhnout. V mnoha případech má "provazovitý" sval na sobě uzly. A takový uzel nedokážeme natáhnout stejně, jako ho nedokážeme natáhnout na provaze. Proto je čase vstát a začít něco dělat. Ale pozor, uvědomte si, že mysl může tělu přikázat, aby dělalo úžasné věci stejně tak jako hrozné. Už nemusíme akceptovat to, co tolerujeme. Pokud se každý den dokážeme postarat o své zuby a vyčistíme si je, můžeme se každý den postarat i o své tělo. Je to zkrátka a dobře zcela jednoduché.Je potvrzeno, že masáž napomáhá ohebnosti svalů. Ohebnosti můžeme docílit mnoha způsoby, ale Trigger Point Performace terapie je nejúčinnější. Pokud se spoléháme na někoho jiného, nemusí to vést k žádným výsledkům. Proto spoléhejme sami na sebe!

Prostřednictvím Trigger Point Performance Therapy ucítíte a uvidíte to, co jste tak dlouho tolerovali. Uvědomíte si, co vás omezuje i svůj potenciál, a díky nástrojům TPPT svému tělu pomůžete.

Naučte se uvolnit svou sílu tím, že své tělo připravíte k tomu, aby tolerovalo nároky na něj kladené. Prostřednictvím Trigger Point Performace pomůcek a myofasciálních tlakových technik můžete zlepšit svůj výkon a to tím, že budete mít pevné, pružné svaly, které budou moci produkovat, snižovat a stabilizovat sílu hned v řadě jednoduchých pohybů.


LÝTKOVÝ SVAL

Uvolnění chodidla od nežádoucí neohebnosti mu umožní zůstat na zemi co nejkratší dobu. To zlepší váš výkon, ať už budete hrát tenis, fotbal, nebo běhat. Čím déle totiž chodidlo zůstává na zemi, tím větší je možnost se poranit. Fotbalista je zvyklý věnovat pozornost svým lýtkovým svalům. Pečuje o jejich elasticitu a uvolňuje svá chodidla, aby nebyla ztuhlá. Díky tomu jeho chodidla tráví v kontaktu se zemí kratší dobu. To vede ke zlepšení jejich celkového výkonu a snižuje riziko úrazu.


DVOUHLAVÝ SVAL LÝTKOVÝ 

Svaly dolních končetin vytvářejí neuvěřitelné množství výbušné síly, a to množstvím jednoduchých pohybů. Když svalům umožníme se pohybovat efektivně, větší rozsah a lepší funkčností chodidla umožní zvýšit výkon dolní končetiny, a tím i lepší celkový výkon.


STEHENNÍ SVALY

Zlepšení elasticity díky myofasciálním tlakovým technikám v oblasti stehenních svalů bude mít za následek dosažení strukturální celistvosti prostřednictvím řady jednoduchých pohybů. Quadballer pomáhá obnovit elasticitu a plynulost v oblasti stehenní svalů, a také zlepšit biomechaniku i vyvíjení síly.


BEDERNÍ SVAL

Tato technika, pokud ji provádíme správně, je neuvěřitelná, protože pomáhá uvolňovat svaly této oblasti a v konečném důsledku také otevřít bránici, ulevit od bolesti v dolní části zad, zajistit strukturální integritu po delší dobu pohybu. Masírujeme TP balónkem.


HRUŠKOVITÝ SVAL

TP masáží balónek se používá k tomu, aby systematicky působil na svaly v oblasti hýždí. Obnova tkání hruškovitého svalu umožní optimální přenos síly mezi boky, a tím i zlepšení pohybu a vyvíjení síly.


VELKÝ A MALÝ PRSNÍ SVAL

Působením na velký a malý prsní sval umožníme ramenům zarotovat do své přirozené polohy, tělu umožníme lépe dýchat a zároveň dovolíme pažím, aby se pohybovaly všemi směry bez omezení způsobených ztrátou tkáňové tolerance. TP masážní balónek slouží k tomu, aby uvolnil dysfunkční tkáně v oblasti prsních svalů, a tím pomohl ramenům se vrátit zpět do své původní polohy přirozeným způsobem. Výsledkem je silnější stabilnější rameno, které pomáhá pažím volně se pohybovat a otevře hrudník tak, aby tělo mohlo lépe dýchat.