MENTORSHIP INSTITUTE OF MOTION /IoM/

HEALTH COACHING FUNDAMENTALS Part 1.

Termín:

18. - 20. května 2018

*v případě zájmu o tento mentorship získáte konferenci FASCIA IN SPORT and MOVEMENT zdarma http://tptherapy.cz/skoleni-konference-fascia-in-movement-and-sport

Tento třídenní mentorship je šancí intenzivně se učit, klást otázky a hýbat se tvůrčím způsobem. Cílem bude porozumět účinkům pohybu jako klíče k optimálnímu výkonu a prevenci zranění a celkovému zdraví. Představíme integrační model fyziologie cvičení a pohybové biomechaniky. Na podkladě anatomie a fyziologie budeme zkoumat pohybové struktury těla a objevovat, jak fungují jako celek při vytváření pohybu.

Obsah mentorshipu:

Naše odvětví a fitness průmysl se mění. Jako osobní trenéři a podporovatelé zdraví chápeme, že jen samotný pohyb a výživa nejsou odpovědí na zdravý život. V rámci IoM překračujeme základy programování cvičení a podstatu toho, jak naše tělo funguje a díváme se na holistický přístup ke zdraví a wellness. Diskutujeme o budoucnosti osobního tréninku a o měnící se roli stát se více trenéry pro zdraví v dlouhodobé prevenci. A ne jen krátkodobými řešeními a zkratkami. Podporujeme strategie osobní péče, abychom pomohli klientům lépe a více se hýbat. V IoM vytváříme odlišný přístup ke zdraví a wellness. Nedíváme se jen na fyzickou stránku, snažíme se o hlubší pochopení fyzických souvislostí a spojení s tělem jako celkem. Prozkoumáváme naše vnitřní systémy a porozumění tomu ve vztahu mentálního a sociálního blahobytu. Vyvíjíme strategie, aby se tělo bylo schopno neustále měnit a přizpůsobovat stresovým situacím uvnitř a ve vztahu k okolnímu prostředí. Dáváme do rukou nástroje pro úspěšnou Strategii prevence zdraví, která každého činí živým, zdravým a cítícím se dobře.

V Part 1 se podíváme na segment 'Preventive Health' a na pochopení toho, co musíme dělat v každodenním životě pro kvalitní život s dlouhověkostí.

Uděláme to těmito způsoby:
- Preventivní pohybová věda pro zdraví: porozumění a pohled na naše systémy v těle, jak je integrovat a pracovat s nimi v celku. Podíváme se podrobněji na svaly, fascie, kosti a nervy.
- Preventivní pohybové strategie pro zdraví: podíváme se na fyzické komponenty a praktické příklady strategií Ground to Standing, Warding Patterns, Shifting Mass, Hip Decoupling, Flows a Restorative Poses (vše vyjmenováno v originále).

- Návyky koučinku pro wellness: velkou částí toho být trenérem je znát praxi a umět ji používat. V Part 1 si řekneme jak to začleňovat do životů a programů. Poté implementujeme systém pro koučování v oblasti zdraví. Prozkoumáme příklady 'Office Wellness' a co vše můžeme udělat pro vytvoření zdravějšího pracovního prostředí.

​Dost času budeme věnovat metodě IoM pro návrh tréninkových programů: metoda, která přijímá integraci celého těla jako svůj řídící princip a zároveň zahrnuje tradiční tréninkové metody.​ 4Quadrant Training Model je účinným programovacím rámcem, který se dokáže přizpůsobit jakýmkoli potřebám klienta, jakémukoli typu pohybu a poskytuje vám okamžitý přehled o kladených požadavcích, očekávaných reakcích tkáně a potřebách regenerace.

​Naučíme se snadno vytvořit program, který vyvažuje trénink a regeneraci, intenzitu a odpočinek, specifičnost s nahodilostí a strukturu s variací v posilovně i mimo ni. 4Q poskytuje “proč a kdy”. Tento komplexní přístup k efektivním a jednoduchým návrhům programů zajišťujících 100% účinnost pro každého klienta.

Health Coaching Fundamentals Part 1 Mentorship - Outline:

V prvním dnu se ponoříme do metodologie IOM a koučinku pro zdraví, objasníme příběh Health Coachingu.
Ukážeme si důležitost a význam variability v programech pro zdraví.
Probereme biomechaniku kostních struktur a jak kosti a klouby zůstanou zdravé a dokáží se přizpůsobit.

Podíváme se na 4 Quadrant Model pro zdraví, jak ho strukturovat a díky němu propagovat zdraví.
Nahlédneme do koučování zvyků a tvorby správných návyků.
Podíváme se do metologie IoM cvičení použitím strategií jako Hip Decoupling a Warding Patterns.

Druhý den začneme flow rozcvičkou.
Ponoříme se do zdraví svalů a fascií, jejich struktury a rolí, podíváme se jak je ovlivňuje pohyb a strava, jak 4Q model podporuje jejich funkčnost.

V metodologii cvičení nahlédneme do strategie Ground to Standing a Restorative Poses.
Podíváme se na téma zdraví nervové soustavy a stresového managementu, jejich význam ve stárnutí, nahlédneme do sféry sympatiku a parasympatiku.
Tento den ukončíme společnou večeří a povídáním.

Třetí den bude o praxi a aplikování toho, co jste se naučili.
Povíme si něco o nových klientech, vhodných screenech, preventivních opatřeních.
Ukážeme si jak navrhovat mini 4Q programy v oblasti Self Care.
Projdeme si případové studie Office Wellness, díky kterým si prohloubíte své znalosti a dovednosti v oblasti health coachingu.
Mentoring zakončíme obsáhlou diskuzí s řadou otázek a odpovědí.

Překlad videa:

" V posledních dnech si klademe stále otázku, jak se hýbat, jak často se hýbat, jaké lekce navštěvovat zdali funkční trénink, jógu, crossfit, či jaké lekce jsou nejlepší?  
Otázka by měla znít, které lekce jsou lepší? Jak spojit všechny lekce dohromady a využít jednotlivé benefity daných stylů cvičení pro naše zdraví?
Díky tomu jsme vynalezli 4Q training. 4Q tréninkový program je exklusivní program, který díky své variabilitě napomáhá dosáhnout našich cílů. Školení 4Q vás naučí správně plánovat 4Q trénink, ukáže veškeré benefity a následky 4Q tréninkového programu. Naučím vás aplikovat 4Q na specifických tréninkových studií.
Těším se na všechny

Cena:

 25 400 Kč nebo 999 Euro- možno splatit ve dvou splátkách

Zahrnuje:

  • výuku

  • manuál 
  • certifikát
  • IoM tričko
  • konferenci FASCIA IN SPORT and MOVEMENT zdarma
  • malé občerstvení / voda, káva, čaj, ovoce /
  • oběd  / pátek, sobota, neděle /
  • týmová večeře / sobota /

Místo konání: 

Hotel Andels Prague, Stroupežnického 21, Praha 5

TRIGGER POINT/ MOVE LAB . Stroupežnického 21, Praha

Lektor: 

Jan Hutnan

Health & Movement specialista a člen teamu Institute of Motion.

Global ViPR Educator 
Co-Founder EvoPrime Fitness 

Co říká Jan sám o sobě :

Mým cílem je pomáhat trenérům i dalším lidem posílit jejich zdraví a zlepšit kondici a výkon prostřednictvím udržitelných, preventivních zdravotních řešení, poskytovaných živě nebo online.

Mým úkolem je pozvednout povědomí o zdraví a kondici v Austrálii a po celém světě.

Vždycky jsem byl součástí fyzického světa. První polovinu života jsem hrál hokej a jeho druhou část působím jako osobní trenér. V několika posledních letech jsem se stále více zajímal o hlubší stránku lidského těla. Jak náš systém funguje jako celek, jak posílit nejen svaly a tkáně, ale také podporovat zdraví nervů a buněk. Díky své vášni, nadšení, zvědavosti a mým mentorům jsem se začal zajímat, jak zvýšit schopnosti tělesných funkcí na nejvyšší úrovni. Jinými slovy, co můžeme udělat pro to, abychom byli těmi nejzdravějšími a nejsilnějšími verzemi nás samotných co nejdéle… a chci se o to s vámi se všemi podělit.

 

 

 
18.05.2018 - 20.05.2018 Praha 509:00-17:00Přihlásit