FUNKČNÍ NOHA II

   

Termín: 

16.9. 2017    14- 18 hod.

Workshop Funkční noha II. volně navazuje na workshop Funkční noha I.

V prvním díle workskopu  FUNKČNÍ NOHA I jsme se snažili najít mobilní stabilitu a stabilní mobilitu našich nohou, objevit vhodnou komunikaci našich plosek se zemí, vnímat, jak oporná plocha nohy ovlivňuje postavení dolních končetin a trupu.

V rámci workshopu FUNČNÍ NOHA II poté budeme společně zkoumat vliv postavení a funkce pánve, kyčelních kloubů a dolní končetiny jako celku na plosku, ale  i  na tělo v jeho integritě. Na funkci dolní končetiny nahlédneme jako na biotensegritní strukturu, budeme hledat rovnovážné postavení jejích pólů a vyrovnané svalové napětí všech struktur, tak aby umožnily maximálně ekonomický a anatomicky smysluplný pohyb. Workshop Vám nabídne paletu cviků pro uvědomění a fyziologický pohyb pánve, kyčelního kloubu a dolní končetiny jako celku v lokomoční funkci, inspirací nám jsou opět koncept SPIRALDYNAMIK , TRIGGER POINT, BAREFOOT STRONG, FASCIAL FITNESS  a vývojové kineziologie..

V závěru tohoto workshopu se podíváme na možnosti  tapingu chodidla pro podporu příčné a podélné klenby nožní, zlepšení osy bočitého palce (hallux valgus), redukce napětí v lýtkovém svalu, podpora postavení patní kosti a hlezenného kloubu, taping lze využít pro následující diagnozy a problémy - hallux valgus, plantární fasciitida, Mortonova neuralgie a další obtíže spojené s propadem příčné klenby nožní, patní ostruha, bolesti v oblasti Achillovy šlachy a tříhlavého lýtkového svalu, instability hlezenného kloubu.

Cena: 

1250 Kč / 49 Euro

Zahrnuje:

  • malé občerstvení,
  • potvrzení o účasti,
  • malý manuál

Místo konání: 

TRIGGER POINT ZONE,  Stroupežnického 21, Praha 5

Kapacita workshopu omezena na max. 20 účastníků

Lektoři:  

Štěpán Haškovec 

 fyzioterapeut

 asistent švýcarského pohybového konceptu Spiraldynamik®

Barefoot training specialist level 1

součást Trigger Point Teamu

Functional movement screen level 1

 

Ondřej Lunga  -  MASTER TRAINER TRIGGER POINT ,  FASCIAL FITNESS TRAINER

 
16.09.2017PrahaTPT ZONE14:00-18:00Přihlásit
Gopay Platební karta Platební karta Platební karta Platební karta Platební karta Platební karta Platební karta