ANATOMIE

 
 

ANATOMIE KOLENE

Bolesti kolene jsou obvyklé jak u atletů, tak neatletů, a to kvůli nesprávné biomechanice spodní části těla. Jelikož tělo pracuje jako propojený řetězec, bolest kolene ne vždy znamená, že jde právě o jeho problém. Pokud trpíte velkými bolestmi kolene, navštivte, prosím, svého lékaře, ale každodenní bolístky, které tak nějak všichni snášíme a přetrpíme, se mohou zmenšit, pokud se budeme o svou svalovou tkáň správně starat.

Kolena hrají v každodenním životě klíčovou roli, a to protože se na ně spoléháme při každém pohybu - sezení, chůzi či běhu. Tyhle unikátní klouby jsou v našem těle jediné, které mají svůj vlastní ochranný obal, a přesto jsou to nejvíc zranitelné klouby biomechanického řetězce.

Když nás bolí kolena, bývá obtížné určit, kde přesně a co nás bolí, a to díky spletité struktuře tohoto kloubu. Občas cítíme replicas de relojes bolest zvenku, občas někde hluboko uvnitř v kloubu. Díky Trigger Point Performance Therapy víme, že většina bolestí kolene vychází z čéšky, a tak se nemůžeme nezeptat: "Bolí nás vůbec koleno?!"

To, aby naše kolena fungovala, zajišťuje spousta svalů a šlach. Pokud dojde k jejich dehydrataci, poškození kvůli opakovaným pohybům nebo přepracování, jejich fungování je nenávratně ohroženo. Při pohybu se totiž už nespoléháme na chodidlo a kotník; jsou to kolena a boky, které nás pohánění vpřed.

Rozhodující je funkčnost chodidel, protože ty jsou základnou našeho těla. Aby kolenní kloub správně pracoval, musíme nejprve obnovit funkčnost, sílu a flexibilitu chodidla a kotníku. Cílenou masáží zprostíme dvouhlavý a trojhlavý sval lýtkový bolesti. Tím obnovíme dorsiflexi kotníku. Přední sval holenní pak může náležitě fungovat a pomáhat kolenu odlehčit nadměrnou zátěž.

Pokud jsou kolena přetížena, a tím pádem nestabilní, zajišťuje stabilitu čtyřhlavý sval stehenní. Čtyřhlavý sval stehenní je s kolenem spojen přes čéšku. Pokud není ve správném stavu, může ji vytáhnout vzhůru. Dehydratace v kombinaci s opakovanými pohyby a špatným držením těla nutí svaly vyrovnávat ztráty tkáňové tolerance. To, že se čtyřhlavý sval stehenní upíná na čéšku, značí, že tento velký sval musí mít optimální elasticitu. Ta zamezuje přetěžování kolene a pomáhá mu zachovat si svou celistvost. Ať už bolest kolene způsobuje cokoli,replika órák musíme se zaměřit na celý biomechanický řetězec, abychom odhalili, co ji způsobuje.

breitling replica

 

 

Patek Philippe Replica